Evde Saç Boyama Teknikleri

Sanırım kadınların kendini iyi hissetmek için yaptıkları en büyük iki değişiklikten biri saç rengini değiştirmek. Özellikle çalışan kadınların kuaföre giderek saçını boyatmak için zamanının çok elverişli olmadığını düşünürsek kısa sürede evde kendiniz saç boyama tekniklerini kullanarak saçlarınızı boyayabilirsiniz. Kuaföre giderek saç boyatma imkânınız yoksa ya da kendi saçınızı kendiniz boyamak istiyorsanız size birkaç önerimiz olacak.
Saçınızı boyamanda önce değerlendirmeniz gereken ilk konu; ilk defa deneyeceğiniz saç boyası adlıysanız mümkünse geçici bir saç boyası alın. Böylece ortaya çıkan saç rengini beğenmezseniz geri dönüş şansınız olur. Her kadın için uygun saç rengi teninin bir ton koyusu olan bir saç boyasıdır aslında. Ancak dilerseniz ten renginizin 2-3 ton koyusunu da tercih edebilirsiniz. Şayet saçlarınızda beyazlar varsa ve kapatıcı bir saç boyası düşünüyorsanız ten renginizden kesinlikle 2-3 ton koyu bir saç boyası almalısınız. Aksini yaparsanız saçlarınızın içindeki beyazlar diğer saçlara göre kızılımsı renkler alacaktır. Buda çok başarısız bir saç boyama işlemi demektir.

Saçlarınızı daha önce doğal boyalarla boyamışsanız üzerine süreceğiniz kimyasal boyalar saçta durması gereken süreden daha fazla durmasını gerektirebilir. Zira kimyasal boyalar doğal boyaların üzerine daha zor işlenecektir.
Saçlarınızı boyadığınızda istediğiniz saç rengini tam anlamıyla elde etmek için saçlarınızın sağlıklı olması çok önemlidir. Bu sebeple saçlarınızı boyamadan bir hafta önce 2 günde bir saç bakım kürleri saç bakım maskeleri saç bakım yağları ile saçlarınızı beslemeniz çok yerinde bir davranış olur.
Her saç rengi her kadında aynı güzellikte durmayacaktır. Bu sebeple kendi ten renginize uygun bir saç rengi tercih etmeniz gerekir. Örneğin esmer tenli bir kadınsanız seçeceğiniz saç boyası rengi kırımızı tonları bakır tonları kahve tonları olabilir. Şayet beyaz tenli bir kadınsanız siyah tonları küllü renkler bej renkler toprak renkleri uygun olabilir. Sarışın bir tene sahipseniz platin sarısı bal rengi sarının en açık tonları saç rengini tayin etmek için doğru seçimler olabilir.
Saçınızı boyadıktan sonra elde ettiğiniz saç renginden memnun kalırsanız bu saç rengini uzun süre muhafaza etmek için güneşin zararlı ışınlarından klorlu sudan çok sıcak fön ve saç maşalarından saçlarınızı korumanız gerekir.
Saçlarınızı evinizde ilk defa boyayacaksanız yüzünüze boynunuza ellerinize mutlaka nemlendirici yağlı bir krem sürün. Saç boyası cildinize sıçrasa bile yağı krem olduğu için sildiğiniz zaman cildinize işlemediğini görüyorsunuz.
Şahsi kanaatim saçlarınızı boyamadan önce asla yıkamayın zira saç dipleriniz inanılmaz yanıyor. Mümkünse 2 gündür yıkanmayan saçlara saç boyası uygulayın.
Saç boyalarının üzerinde yazan süreyi asla aşmayın.
Kesinlikle ve kesinlikle mutlaka kaliteli saç boyalarından alın zira ucuz diye alacağınız kalitesi bir saç boyası başta saç dökülmesinden başlayarak birçok rahatsızlığa sebep olabilir.
Koyu renk bir saça sahipken bir defada saçlarınızın birkaç ton açılmasını istiyorsanız kesinlikle bir kuaförden yardım alın. Zira evde boya öncesi saç açıcı ürünleri kullanıp üzerine saç boyasını uygulamak uzman olmayan bizler için oldukça riskli bir uygulama oluyor.

yasal uyarı

futboll-tv.blogspot.com adlı sitemizde bulunan resim, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar ve resimler çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videolar ve resimler yayınlamaktadır. Server'ımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden futboll-tv.blogspot.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların ve resimlerin kaldırılması talebinde bulunabilirler.