Youtube videolarınızdan para kazanın

Youtube’un yeni tasarımı ve özellikleriyle birlikte youtube üzerinden nasıl para kazanılır konusu eski kaldı.Yeni içerik ve resimlerle anlatımımıza başlayalım..
Öncelikle youtube hesabımıza giriş yapalım.Sonrasında yapmamız gereken ilk işlem lokasyonumuzu değiştirmek.
Yaşadığınız yeri Usa olarak değiştirebilirsiniz.Bunu yapmamızdaki amaç yapacağımız işlemlerin Türkiye’de resmiyet kazanmaması.Herhangi bir sıkıntı olur mu derseniz hayır olmayacak.
  • Yaşadığımız Yeri Usa olarak güncelleyelim.
1
Kanalım yazısına tıklayarak profilimize gidelim.
Sağ menüde resimde de olduğu gibi Düzenle yazısına tıklayalım.
2


Lokasyonu değiştirdikten sonra youtube kazan seçeneğini aktifleştirmek için youtube sayfasının en altında bulunan Yaratıcılar ve İş Ortakları linkine tıklayarak devam edelim.
3
Karşımıza çıkan sayfada sağ üst menüde Become a Partner yazısını göreceksiniz.
4
Aynı şekilde tıklayarak devam edelim.Şimdi youtube partner programı sayfasına gidiyoruz.Artık videolarımızda kazan seçeneğini görünecek sonrasında ise hesabımızı adsense’e bağlıyoruz.
5
Get Started dedikten sonra videolarımıza reklam ekleme özelliği açıldı karşınıza sözleşme çıkabilir tüm maddeleri kabul ederek devam edebilirsiniz.
Şimdi video yöneticisi sayfasına giderek videolarımıza para kazanma özelliğini ekleyelim.
6

Artık video yöneticisi sayfasında para kazanma seçeneği aktif olduğu için dolar işareti görünüyor.Sayfayı resim üzerinde inceledim.
7
Resimdeki işlemleri yaptıktan sonra videolarda reklamlar çıkacak.Resimde de söylediğim gibi videolar onay sürecinden geçiyor.Tüm bunları yaptıktan sonra hesabımızı adsense’e bağlayalım.Bunun için yapmamız gereken Youtube ayarlarından  Para Kazanma sayfasına gidelim.
8
Bu işlemleri yapabilmeniz için adsense hesabınızın olması gerekiyor.Mailinize bağlı adsense hesabınız ile kazabilirsiniz.
9
Youtube’un türkçe olmasıyla beraber işlemlerin daha kolay olduğunu düşünüyorum.Ödemem nasıl yapılacak? yazısı ile adsense hesabını ilişkilendirme linki çıkıyor.
10
Mevcut AdSense hesabınızı bağlamak veya bir hesabınız yoksa yeni bir tane oluşturmak üzere AdSense’e yönlendirileceksiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra ise tekrar YouTube’a yönlendirileceksiniz.
İşlemler bu kadar!
Bu yazımda sadece adsense hesabını youtube’a bağlamayı anlattım.
Hesabınız onaylandıktan sonra youtube kazançlarınızı youtube veya adsense üzerinden takip edebilirsiniz.Youtube yerine adsense üzerinden takip etmenizde fayda var.Youtube kazançları hemen yansıtmıyor.
İçerik Barındırıcıları için AdSense youtube kazançlarınızdır.

yasal uyarı

futboll-tv.blogspot.com adlı sitemizde bulunan resim, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar ve resimler çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videolar ve resimler yayınlamaktadır. Server'ımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden futboll-tv.blogspot.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların ve resimlerin kaldırılması talebinde bulunabilirler.