E-Fatura Başvuru Formu DoldurE-Fatura Başvuru,E-Fatura Başvuru Son Gün Ne Zaman,E-Fatura Başvuru Formu Doldur,E-Fatura Nasıl Başvurabilirim,E-Fatura Başvuru Formu Nasıl Nereden Doldurabilir,E-Fatura Nedir,E-Fatura Başvuru Tıkla Doldur,E-Fatura Başvuru Formu Hakkında Bilgi..
E Fatura Başvuru Formu Doldur E Fatura Başvuru Formu Doldur
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından hatırlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında e-fatura ve elektronik defter kullanma zorunluluğu getirilen mükelleflerin en geç 1 Eylül 2013′e sisteme geçmek için başvuru yapmaları gerektiğini belirtildi.
Elektronik Bilgi Güvenliği A.Ş. (E-GÜVEN) Genel Müdürü Can Orhun, Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile bazı mükelleflere elektronik fatura ve elektronik defter kullanma zorunluluğu getirildiğini anımsattı.

Başvurular İnternet Ortamından da Yapılıyor
E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, e-fatura uygulamasına elektronik ortamda e-imza veya mobil imza ile başvuruda bulunmak isteyen şirketlerin www.efatura.gov.tr adresi üzerinden işlem yapabileceklerini belirtti. Orhun, “Yasayla e-fatura kullanması zorunlu olan veya bu hizmetten faydalanmak ve başvurusunu elektronik ortamda iletmek isteyen şirketlerin yetkilileri, öncelikle www.efatura.gov.tr portalında yer alan e-fatura başvuru formunu eksiksiz biçimde doldurmalı. Ardından sahip oldukları e-imza veya mobil imza ile bu formu onaylamaları yeterli olacaktır. Ayrıca, başvuru sonrası GİB’in e-fatura sistemini kullanmaya başlayacak şahıs şirketleri e-imzayla, diğer firmalar ise mali mühür ile faturalarını..
E-FATURA NEDİR?
E-Fatura (elektronik fatura), Vergi Usül Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu’na göre, tutulması zorunlu olan faturaların elektronik ortamda oluşturulmasını, kaydedilmesini, saklanmasını ve ibraz edilmesini sağlayan Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yönetilen bir platformdur. E-imza ve mali mühür uygulamalarını içeren ve kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip olan e-fatura, içeriğin bütünlüğünü ve değişmezliğini garanti altına alarak,satıcı ve alıcı arasındaki iletiminin merkezi bir platform (GİB) üzerinden yapılmasını ve özellikle vergi kaçaklarının ve kayıplarının önüne geçmeyi amaçlıyor.
Alta Belirtilen Linki Tıklayarak Forumu Doldurabilirsiniz..

yasal uyarı

futboll-tv.blogspot.com adlı sitemizde bulunan resim, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar ve resimler çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videolar ve resimler yayınlamaktadır. Server'ımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden futboll-tv.blogspot.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların ve resimlerin kaldırılması talebinde bulunabilirler.