Kelebeğin Rüyası Filmi Yeniden Vizyona Giriyor!Türkiye’nin Oscar aday adayı olan Kelebeğin Rüyası filmi yeniden vizyona girecek. Amerika’da yapılacak “86. Oscar Academy Ödülleri” için En İyi Yabancı Film Dalında ülkemizi temsil etmek üzere seçilen Kelebeğin Rüyası, şimdi Amerika’da tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Amerika’da farklı etkinlikler ve özel gösterimlerle devam eden yolculuğunda Türkiye’de de yeniden gösterime giriyor. Filmin yeniden vizyona giren versiyonu da Oscar için hazırlanan yeni versiyonu.

Yılmaz Erdoğan’ın gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği Kelebeğin Rüyası, 11 Ekim’de yeniden vizyona giriyor.

Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Mert Fırat, Farah Zeynep Abdullah ve Yılmaz Erdoğan’ın başrolünü üstlendiği film, Türk sinema, tiyatro ve ekranlarının pek çok ünlü ismini de ağırlıyor. Filmde Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, İpek Bilgin, Devrim Yakuit, Aksel Bonfil, Servet Pandur, Aytet Soykök, Emin Gürsoy, Celallettin Demirel ve Funda Şirinkal da önemli roller üstlendiler. Engin Şenkan ve Salih Kalyon ise “Kelebeğin Rüyası”nda misafir oyuncu olarak yer aldılar.

Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun hayatlarından bir dönemi yansıtan Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunda, iki genç şairin, “aşk”ı “şiir”e bahane ederken geçen kısacık yaşamları yer alıyor.

Sinema tarihinin en büyük yapımlarından ve en büyük prodüksiyonu olarak anılan film, hikayesi ve oyuncuların başarılı performanslarının yanı sıra, 1940’lı yılların tüm atmosferini yansıtan görüntüleri, kostüm ve dekorları ile de övgü topladı.

Zonguldak’ın yeşil ve mavi ile buluşan olağanüstü doğal görüntüsü kadar yerin altındaki karanlık dünyayı da büyük bir gerçekçilikle yansıtan Kelebeğin Rüyası, 11 Ekim’de kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için tekrar vizyona giriyor.

yasal uyarı

futboll-tv.blogspot.com adlı sitemizde bulunan resim, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar ve resimler çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videolar ve resimler yayınlamaktadır. Server'ımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden futboll-tv.blogspot.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların ve resimlerin kaldırılması talebinde bulunabilirler.