Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Hamilelik testleri, hamileliğin saptanması için yapılan testler ve hamilelik döneminde yapılan testler olarak ikiye ayrılır.

Hamileliğin saptanması için, iki tane test vardır. Bunlardan bir tanesi kanda, diğeri idrarda yapılan testtir. Kanda yapılan testin güvenilirliği ve doğruluğu, idrarda yapılan teste göre çok daha yüksektir. Kanda yapılan testte, saptanmak istenen hormon seviyesi daha hızlı yükseldiği için, kan testini erken yaptırarak sonuç alınabilir.

Kanda yapılan testin adı; kanda beta HCG, idrarda yapılan testin adı da idrarda beta HCG'dir. Fakat idrar testleri eczanelerde veya diğer tıp merkezlerinde farklı isimlerle satılmaktadır.

yasal uyarı

futboll-tv.blogspot.com adlı sitemizde bulunan resim, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar ve resimler çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videolar ve resimler yayınlamaktadır. Server'ımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden futboll-tv.blogspot.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların ve resimlerin kaldırılması talebinde bulunabilirler.