Terim onu istedi!

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, genç oyuncu Yusuf Erdoğan'ın Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terimtarafından kendilerinden istendiğini söyledi.

Hacıosmanoğlu, Kardemir Karabükspor maçı öncesi basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi. CAS kararları sonrası gelişmeleri basın mensuplarıyla paylaşan Başkan Hacıosmanoğlu, CAS'ın gerekçeli karararından sonra UEFA'nın harekete geçerek müdahelede bulunabileceğini kaydetti.

Göreve ilk başladıklarında 'benim ağzımdan kupa kelimesi duymayacaksınız' dediğini dile getiren Hacıosmanoğlu, "Kupa buraya geldiği zaman açıklamayacağım o serüveni, olduğu gibi. Niye biz seçildikten sonra bu süreç başladı, o kadarını söyleyeyim. Detaylarını kupa geldiğinde açıklayacağım" dedi.

Gelecek hafta Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile bir görüşme yapacağını ifade eden Hacıosmanoğlu, bu görüşmeden sonra yol haritasının belli olacağını belirtti.

Hacıosmanoğlu, 2010-2011 sezonu şampiyonluğu konusunda Futbol Federasyonuna henüz başvuru yapmamalarına ilişkin ise "Niye başvurmayacağız, vurmaz olurmuyuz. Herşeyi hazırlayıp ondan sonra başvuracağız. Başvuru yaptın mı kupayı alacağız. Avukutlarımız çalışıyor. Millet düşünüyor ki biz oturuyoruz. Dilekçeyi yaz, cevabını al. Hazır muamele olsun. Şimdi müraacat etse ne olacakki. Reddetmeyecek pozisyona götüreyim, başvuru yapacağız" diye konuştu.

"YUSUF ERDOĞAN'I FATİH TERİM BİZDEN İSTEDİ"
Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Kardemir Karabükspor maçında oynadığı futbolla taraftarlar tarafından alkışlanan genç oyuncu Yusuf Erdoğan'ın Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terimtarafından kendilerinden istendiğini söyledi.

Hacıosmanoğlu, teknik direktör Mustafa Akçay'ın yanında olduklarını da belirterek, "Benim mağlup oluruz diye bir endişem yok. Hocanın arkasındayız demeyiz, yanındayız. Biz ona 1461 Trabzon'daki karakterinden dolayı Trabzonspor'da hocalılığı hak ettiğini söyledik. Trabzonspor'da da onu ortaya koy... Kendi çocuklarınla oyna 3 yiyeceğine 5 ye. İkinci hafta o çocuklar hırslarını ortaya koyarlar. Mustafa hocanın yüzde yüz başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

Bordo-mavili takımda yetenekli genç oyuncuların olduğunu kaydeden Hacıosmanoğlu, "Fatih Terim, 10 milyon Euro'ya sol açık aldı. Ondan önce Yusuf'u bizden istedi. Verseydek 10 milyon Euro'luk adam değil, Yusuf orda olacaktı. Bizim iyi oyuncularımız var, hoca da onları yavaş yavaş adapte olacak" ifadelerini kullandı.

BOSİNQWA'YA İNGİLTERE'DEN TEKLİF
Hacıosmanoğlu, transferde Bosinqwa ve Malouda'nın bonservis bedeli ödenmediğini, Gençlerbirliği'ne ise Aykut Demir'in bonservisi konusunda henüz ödeme yapmadıklarını kaydederek, "Malouda gibi önemli, yıldız bir oyuncu Trabzon'a geldi, daha önce gelmişmiydi? Bosinqwa, 31 yaşına yeni girdi, 2 tane Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kariyerinde var. Bosinqwa sakatlığı nedeniyle daha oynayamadı. Ama İngiltere'den 3,5 milyon Euro'luk teklif var. İsterseniz verelim" diye konuştu.

Malouda'nın Trabzonspor'u dert edindiğini söyleyen Hacıosmanoğlu, "Sorumluluğu biliyor, bir şeyler yapmak istiyor. Buraya geldim, paramı alıyorum yatayım diyen biri değil. Kendisine boş oldun mu bir gün eğlenirsin dedik. 'Benim eğlenmeye vaktim yok şampiyon olalım sonra eğlenelim dağlara çıkalım' diyor" diye konuştu.

Gelecek yıll kadroda 4-5 tane yabancı oyuncu transferi olacağını söyleyen Hacıosmanoğlu, "11'in dışında olacak yabancı oyuncunun durmasının manası yok. Belki uçuk paralar vereceğiz ama karakteriyle oyunuyla bizim genç oyuncularımıza da katkı yapacak. 5 milyon Euro para ver tribünde otursun olmaz. Trabzonspor'da daha değişimdeyiz, yapılanmaya geçmedik. Allah nasip ederse onu da yapacağız" dedi.

Kulübe 20 milyondan fazla bir girdi sağladıklarını ifade eden Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor'u faizden kurtarmak istiyorum. Benim derdim kulübü faizden kurtarmak" dedi.

yasal uyarı

futboll-tv.blogspot.com adlı sitemizde bulunan resim, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar ve resimler çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videolar ve resimler yayınlamaktadır. Server'ımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden futboll-tv.blogspot.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların ve resimlerin kaldırılması talebinde bulunabilirler.