Diş Eti Çekilmesi Nasıl Gerçekleşir?


Diş eti, dişi çevreleyen ve kemiğin üzerini kaplayan koruyucu bir dokudur. Diş eti çekilmesi, diş taşına, yapılmış olan kötü kaplamalara, kalıtımsal diş eti hastalıklarına bağlı olarak gelişir. Bu sorunlar olduğunda, kemik bakterilere bağlı olarak aşağıya doğru erir ve diş eti de onu izleyerek aşağıya doğru iner.

Bu sorunlar belli bir aşamada tedavi edildiğinde, diş eti çekilmesi gerçekleşmez. Toplumda diş taşı çok yaygın olarak bulunur. Diş taşı genellikle dişin üzerinde oluşan bir olumsuzluk olarak görülür. Fakat temizlenmediği koşullarda kendine diş etinin altında, kemiğe doğru yer açmaya çalışır.

Sigara içen kişilerde, sigara bazen bu durumu maskeleyebilir. Fakat sigara bırakıldığında ya da diş taşı temizletildiğinde, diş etinin kabarmış, yalancı hiperemik dokusunun, yani dokunulduğu zaman kanayan dokunun kemiği takip ettiği görülür.

yasal uyarı

futboll-tv.blogspot.com adlı sitemizde bulunan resim, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar ve resimler çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videolar ve resimler yayınlamaktadır. Server'ımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden futboll-tv.blogspot.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların ve resimlerin kaldırılması talebinde bulunabilirler.